Udostępnianie fotografii z Nałęczów.Net

1. Fotografie ze strony www.naleczow.net - których jestem autorem udostępniane są bezpłatnie instytucjom które wcześniej uzyskały na to zgodę. Warunkiem jest pobranie ich ze strony we własnym zakresie co nie powinno być problemem. Wydawnictwa i portale które wcześniej uzyskały zgodę na wykorzystywanie fotografii mojego autorstwa w celach informacyjnych lub promocji Nałęczowa nie muszą prosić o taką zgodę za każdym razem.

2. Fotografie w pełnej rozdzielczości nie są udostępniane. Wynika to niestety z braku czasu.

3. Fotografie nie mogą być używane w mediach społecznościowych np facebooku

4. Fotografie nie mogą być pobierane i udostępniane na innych stronach w formie całych galerii.

 

Nałęczów - Pracownia chóralnaPierwsze spotkanie uczestników pracowni chóralnej w Nałęczowie

Dobiegła końca pierwsza edycja projektu „PRACOWNIA CHÓRALNA. NAŁĘCZOWSKI WARSZTAT CHÓRALNY”.
 Dwudniowe spotkanie rozpoczęte sobotniego popołudnia 27 listopada 2010 roku  warsztatami chóralnymi,  zakończyło się uroczystym śpiewem chóralnym  w niedzielne przedpołudnie 28 listopada 2010 roku na Obrzędach Liturgii Eucharystycznej w Kościele Św. Jana Chrzciciela w Nałęczowie o 10.30 oraz Koncertem. Prowadzący warsztaty Jadwiga Widelska (studentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, muzyk - śpiewak, mgr filozofii) oraz Marcin Maruszak  (muzyk organista Kościoła św. Jana Chrzciciela w Nałęczowie) pokazali, że śpiew chóralny dostępny jest nie tylko dla zawodowych muzyków ale również dla amatorów i jest źródłem nie tylko przeżyć muzycznych i estetycznych związanych ze sztuką muzyczną ale również przynosi z jednej strony nowe doświadczenia, nowe przeżycia, a z drugiej  - równowagę i poczucie, że wysiłek też może dawać przyjemność a  wspólny śpiew daje ogromną ilość radości oraz buduje nowe relacje między ludźmi.

Na warsztatach chóralnych realizowany był repertuar muzyki świeckiej oraz sakralnej. Uczestnicy Pracowni Chóralnej wdrażali się również w tajniki poprawnej emisji głosu oraz bezpiecznego używania aparatu emisyjnego. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku oraz chwili na zawieranie nowych znajomości. W warsztatach chóralnych uczestniczyli nie tylko mieszkańcy Nałęczowa ale i goście z Lublina, Puław, Świdnika, byli również studenci lubelskich uczelni uniwersyteckich pochodzący z różnych zakątków Polski. Projekt spotkał się z serdeczną akceptacją również nałęczowskich władz kościelnych, dzięki serdeczności których pierwsza edycja odbyła się w podziemiach plebani Kościoła Św. Jana Chrzciciela. Wszyscy uczestnicy pierwszej edycji Pracowni Chóralnej przeżyli to wydarzenie muzyczne z zaskakującym entuzjazmem, radością co jest przyczynkiem do tego aby w najbliższym czasie wystartowała kolejna edycja projektu.

Chcielibyśmy serdecznie PODZIĘKOWAĆ wszystkim którzy, przyczynili się do przygotowania i powstania warsztatów. Dziękujemy członkom Nałęczowskiego Chóru prowadzonego przez Marcina Maruszaka, tym którzy włożyli swój wkład czasu i energii na przygotowanie pomieszczeń Pracowni Chóralnej, dziękujemy Nałęczowskiemu Ośrodkowi Kultury za pozwolenie reklamowania plakatami Pracowni Chóralnej na terenie swojej siedziby, twórcom i administratorom stron internetowych http://naleczow.net oraz http://parafia-naleczow.com za zainteresowanie naszym projektem i umieszczenie nas w sieci internetowej, jak również anonimowym darczyńcom.
Z wyrazami szacunku:
Zarząd Pracowni Chóralnej :
-Jadwiga Widelska
-Marcin Maruszak

Zdjęcia, nagrania, krótkie filmy z warsztatów Pracowni Chóralnej oraz ogłoszenia o kolejnych warsztatach można znaleźć na stronach internetowych:

http://chomikuj.pl/pracowniachoralna
http://parafia-naleczow.com
a także na portalu: http://nk.pl (imię: pracownia, nazwisko: chóralna)

 


Pracownia chóralna

Losowe artykuły

Rehabilitacja dzieci w Nałęczowie?

Nałęczów-rehabilitacja dzieciNałęczów jest miejscem, które od zawsze kojarzy się z leczeniem.

Więcej…

Stowarzyszenie Miłośników Sportu - SMS

Cisy Nałęczów - mecz w NałęczowieStowarzyszenie Miłośników Sportu - SMS

Więcej…

Losowe artykuły

Kronika OSP Nałęczów t4 cz.2

Kronika Ochotniczej Straży Pożarnej w NałęczowieKronika Ochotniczej Straży Pożarnej w Nałęczowie tom czwarty cz.2

Więcej…

PLSP Nałęczów - od Romana Nowackiego

Liceum Plastyczne NałęczówFotki od Romana Nowackiego - stare fotki z dawnego forum absolwentów PLSP Nałęczów

Więcej…