Udostępnianie fotografii z Nałęczów.Net

1. Fotografie ze strony www.naleczow.net - których jestem autorem udostępniane są bezpłatnie instytucjom które wcześniej uzyskały na to zgodę. Warunkiem jest pobranie ich ze strony we własnym zakresie co nie powinno być problemem. Wydawnictwa i portale które wcześniej uzyskały zgodę na wykorzystywanie fotografii mojego autorstwa w celach informacyjnych lub promocji Nałęczowa nie muszą prosić o taką zgodę za każdym razem.

2. Fotografie w pełnej rozdzielczości nie są udostępniane. Wynika to niestety z braku czasu.

3. Fotografie nie mogą być używane w mediach społecznościowych np facebooku

4. Fotografie nie mogą być pobierane i udostępniane na innych stronach w formie całych galerii.

 

Mój Nałęczów - Bartek FurdalPlenerowa wystawa fotografii w Nałęczowie

Wypadało by wspomnieć na początek skąd się wziął pomysł na moją wystawę. Idea narodziła się podczas moich studiów, kiedy to na ostatnim roku rozmawialiśmy z naszymi nauczycielami co zamierzamy zrobić po zakończeniu studiów. Miałem wówczas wyjechać do Afryki, do Kamerunu gdzie przy pomocy mojego dobrego kolegi chciałem fotografować ludzi z wymierających plemion. Wszystko się zmieniło podczas rozmowy z nauczycielami oraz z moimi kolegami gdzie wszyscy byli bardziej zaciekawieni Naszym krajem Polską niż Afryką. Podpowiedzieli mi, że było by bardzo miło jeśli bym zaczął fotografować ludzi których znam i do których mam dostęp. Można by powiedzieć, że wtedy się wszystko we mnie obudziło i narodził się pomysł na mój prywatny projekt, który był w zasięgu mojej ręki oraz na pewno był bliższy mojemu sercu.

   Kiedy to miałem już opracowany projekt, postanowiłem przy pomocy portalu społecznego Facebook podzielić się pomysłem z moimi znajomymi. Założyłem grupę, w której umieściłem wszystkich znajomych z Nałęczowa. Wtedy dokładnie opisałem, co, jaki, dlaczego i kiedy chciałem zrobić. Przedstawiłem także listę potencjalnych kandydatów, których widzę w moim projekcie. Ku mojemu zdziwieniu pojawiło się spore zainteresowanie i wszyscy bacznie mogli śledzić moje poczynania.

   Podczas realizacji pierwszej części projektu w kwietniu tego roku w bardzo krótkim czasie bo w zaledwie 8 dni przy pomocy kolegi Pawła Jarosa który został moim asystentem wykonałem 33 sesje portretowe. Z racji, że była to pierwsza część projektu nie wszyscy byli chętni do pozowania. Mam tylko nadzieję, ze teraz po otwarciu wystawy będzie już tylko łatwiej i z górki. Mam nadzieję, że projekt nabierze teraz większego rozmachu.

   Chciałbym także wspomnieć o naszym burmistrzu Andrzeju Ćwiek wraz z synem Michałem, Urzędzie Miasta Nałęczów oraz firmie Nałęczowianka, którzy pomógł mi przy realizacji, dzięki czemu wszyscy mogli oglądać i podziwiać wystawę na żywo podczas wernisażu.

   Na koniec dodam, że zamierzam pojawić się w Nałęczowie pod koniec października w celu kontynuowania projektu.

Bartek Furdal
www.behance.net/BartekFurdal


fotografie udostępnione przez Bartka Furdala


I. Przygotowania

 

II. Wernisaż

 

I. Prace

strony internetowe Lublin

strony internetowe Puławy

Losowe artykuły

Kronika Z.S. im. Chmielewskiego t.4

Kronika Zespołu Szkół im. Zygmunta Chmielewskiego w NałęczowieKronika Zespołu Szkół im. Zygmunta Chmielewskiego w Nałęczowie - fotografie z obozów harcerzy

Więcej…

Budka Suflera - koncert w Nałęczowie cz.3

Budka Suflera - koncert w NałęczowieTrzecia część fotografii - koncert Budki Suflera - Nałęczów 2009 i towarzyszących gwiazd.

Więcej…

Losowe artykuły

Nałęczowski Festiwal Tańca - dzień 2 cz.1

VI Nałęczowski Festiwal Tańca Nałęczowski Festiwalu Tańca "EURO DANCE" 2012 - występy zespołów biorących udział w festiwalu dzień drugi

Więcej…

Wystawa LP w NOK

Nałęczów - Wystawa Mariana Czapli - malarstwo i Wacława Staweckiego - rzeźbaWystawa Mariana Czapli - malarstwo i Wacława Staweckiego - rzeźba

Więcej…