Udostępnianie fotografii z Nałęczów.Net

1. Fotografie ze strony www.naleczow.net - których jestem autorem udostępniane są bezpłatnie instytucjom które wcześniej uzyskały na to zgodę. Warunkiem jest pobranie ich ze strony we własnym zakresie co nie powinno być problemem. Wydawnictwa i portale które wcześniej uzyskały zgodę na wykorzystywanie fotografii mojego autorstwa w celach informacyjnych lub promocji Nałęczowa nie muszą prosić o taką zgodę za każdym razem.

2. Fotografie w pełnej rozdzielczości nie są udostępniane. Wynika to niestety z braku czasu.

3. Fotografie nie mogą być używane w mediach społecznościowych np facebooku

4. Fotografie nie mogą być pobierane i udostępniane na innych stronach w formie całych galerii.

 

Nałęczów - Spotkania Kresowe25 kwietnia br. w Pałacu Małachowskich odbył się koncert pt. „Spotkania kresowe”.

Koncert zorganizowała Prywatna Szkoła Muzyczna I st. im. Ignacego Jana Paderewskiego w Nałęczowie we współpracy z Polską Macierzą Szkolną „Polesie” na Białorusi.
Prezes PMS „Polesie” – Pani Maria Ciechanowicz-Sulima, przybliżyła licznie przybyłej publiczności ideę działalności Stowarzyszenia, polegającą na odrodzeniu kultury i języka ojczystego na byłych ziemiach  Polski.
PMS „Polesie” działa za Bugiem już 18 lat. W tym czasie założono w białoruskiej szkole cztery polskie klasy, gdzie dzieci i młodzież uczy się w języku polskim.  Najlepsi uczniowie są kierowani na polskie akademie  i uczelnie w Gdańsku, Wrocławiu, Warszawie, Poznaniu, Krakowie. Jak mówiła Pani Maria Ciechanowicz-Sulima uczący się w Polsce studenci nie wracają na Białoruś, a zostają w Polsce i są reprezentantami byłych kresów wschodnich. Przy PMS „Polesie” działa bardzo prestiżowy Chór „Polesie” oraz klub lekarzy.
PMS „Polesie” organizuje też międzynarodowe konferencje poświęcone wielkim Polakom byłych kresów wschodnich, takim jak: Adamowi  Mickiewiczowi, Ignacemu Kraszewskiemu, Julianowi Ursyn Niemcewiczowi, Romualdowi Trauguttowi  czy Tadeuszowi Kościuszce.
Na koniec swojej wypowiedzi Pani Maria – laureatka prestiżowych międzynarodowych konkursów literackich wyrecytowała dwa własne wiersze; jeden poświęcony Janowi Pawłowi II w rocznicę Jego śmierci, drugi opiewający piękno poleskiej ziemi, a następnie zaprosiła do wysłuchania koncertu uczniów brzeskiej szkoły muzycznej.
Koncert czterdziestoosobowej grupy uczniów z Dziecięcej Szkoły Muzycznej nr 1 w Brześciu spotkał się z ogromnych aplauzem publiczności, skandującym: brawo, bis; okraszanymi szczerymi, gromkimi brawami.  Wielkie wzruszenie i zachwyt wzbudził szkolny chór „ Kant”, który wykonał m.in. dwie polskie melodie ludowe: „Szła dzieweczka do laseczka” i „Czerwone jabłuszko” w języku polskim, co wywołało ogromne poruszenie i radość wśród słuchaczy.
Oprócz chóru uczestnicy koncertu mogli wysłuchać także Tria „Fantazja” pod kierunkiem Natalii Tereszczenki, Anny Buszkiny grającej na bałałajce i Renaty Suprun grającej na domrze, obie uczennice uczące się pod kierunkiem Tatiany Nużdiny, skrzypaczki Poliny Korenczuk z klasy Marii Kułow i Aleksandry Sokowicz – cymbalistki. Owacje na stojąco otrzymał kwartet „Wjaczorki” pod kierunkiem akordeonisty i kompozytora - Aleksandra Budki oraz Trio „Rondo” – pod kierunkiem Siergieja Litvinczuka. Jest to zespół koncertujących nauczycieli brzeskiej szkoły muzycznej.
Dziękuję publiczności za tak liczne przybycie, wspaniałe i ciepłe przyjęcie naszych gości z byłych polskich kresów wschodnich.    

                                                                      Wioletta Sieczkowska-Kos

 


Majówka tuż, tuż

Projektuję responsywne strony www Lublin na joomla

strony internetowe Puławy

Losowe artykuły

PLSP Nałęczów fotki od Joanny Guzek

PLSP Nałęczów fotki od Joanny GuzekFotografie nadesłane na nieistniejące forum absolwentów PLSP w 2006roku.

Więcej…

Ćwiczenia Strażaków w Nałęczowie

Ochotnicza Straż Pożarna w NałęczowieĆwiczenia OSP Nałęczów w Hotelu Przepióreczka w Nałęczowie

Więcej…

Losowe artykuły

Budka Suflera - koncert w Nałęczowie cz.4

Budka Suflera - koncert w NałęczowieCzwarta część fotografii - koncert Budki Suflera - Nałęczów 2009 i towarzyszących gwiazd.

Więcej…

PLSP Nałęczów fotki Marka Górniaka cz.3

PLSP NałęczówFotografie zebrane przez Marka Górniaka wśród absolwentów PLSP Nałęczów.

Więcej…