Udostępnianie fotografii z Nałęczów.Net

1. Fotografie ze strony www.naleczow.net - których jestem autorem udostępniane są bezpłatnie instytucjom które wcześniej uzyskały na to zgodę. Warunkiem jest pobranie ich ze strony we własnym zakresie co nie powinno być problemem. Wydawnictwa i portale które wcześniej uzyskały zgodę na wykorzystywanie fotografii mojego autorstwa w celach informacyjnych lub promocji Nałęczowa nie muszą prosić o taką zgodę za każdym razem.

2. Fotografie w pełnej rozdzielczości nie są udostępniane. Wynika to niestety z braku czasu.

3. Fotografie nie mogą być używane w mediach społecznościowych np facebooku

4. Fotografie nie mogą być pobierane i udostępniane na innych stronach w formie całych galerii.

 

Moje pasje. Ginące zawody - Nałęczów - Piotr BednarczykO serii filmów „Moje pasje. Ginące zawody”.

Od dwóch lat, na zlecenie LGD „Zielony Pierścień z siedzibą w Kośminie, puławskie Studio Filmowe KWANT Marka Kamińskiego przygotowywało serię filmową  . Bohaterami poszczególnych filmów byli lokalni twórcy z obszaru powiatu puławskiego. Od kilku miesięcy na stronie internetowej LGD, w każdą środę, były prezentowane filmowe portrety pasjonatów , którzy swoją sztukę uprawiają w nawiązaniu do miejscowej tradycji. Do udziału w sesjach filmowych zaproszono troje twórców z Nałęczowa: Piotra Bednarczyka, Krystynę Tarkę i Wiesławę Dobrowolską-Łuszczyńską.


Pierwszy z filmów nosi nazwę „Porcelanowy świat” i, jak wszystkie pozostałe, ma formę wywiadu z artystą. Piotr Bednarczyk opowiada o trudnej sztuce malowania na porcelanie,  powodach wyboru motywów. Nie stroni od pikantnych anegdot, ilustrujących emocje osób podziwiających jego prace. W filmie pięknie prezentują się porcelanowe elementy zastawy stołowej, ozdobione  kwiatami o wyrazistych kolorach. Warto dodać, że wyjątkowej urody  prace artysty, olbrzymie, błękitne, świetliste bombki  z rysunkami zabytków powiatu puławskiego można oglądać w okresie świątecznym w sali konferencyjnej siedziby LGD „Zielony Pierścień” w Kośminie, w dawnym dworku rodziny Kossaków.

 

Krystyna Tarka, wieloletnia prezeska  Klubu Haftu „Ziemianka” do swego filmu przygotowanego w sali warsztatowej Nałęczowskiego Ośrodka Kultury,  zaprosiła rówieśnicę, panią Alicję Ząbroń, pomysłodawczynię nazwy Klubu, oraz przedstawicielki młodego pokolenia: obecną wiceprezeskę Klubu Rękodzieła „Ziemianka”, Monikę Matułę-Wetzlich oraz jego członkinię, Martę Babinicz-Witucką. Panie opowiadają w filmie o początkach klubu nałęczowskiego mieszczącego się w NOK, o źródłach inspiracji, związanych z nałęczowską Szkołą Ziemianek (1908-1936),  obecnych przemianach klubu, odważnie sięgającego po nowe techniki rękodzielnicze. Duże wrażenie robią malownicze kadry grupy dziewcząt z Liceum Plastycznego, ubranych w odtworzone przed laty galowe stroje dawnych „Ziemianek”(uczennic), jak też kostiumy obecnych „Ziemianek” i „Entuzjastek” przechadzających się po Galerii im. M. E. Andriollego w NOK.


Kolejny film  „Przyszłość w przeszłości i tradycji” został nakręcony w Siedlisku „U Krzysztofa” w Drzewcach Kolonii, w tamtejszej Pracowni Regionalnej „W Stronę Ziemianek” Wiesławy Dobrowolskiej-Łuszczyńskiej. Jest opowieścią o różnorodnych pasjach bohaterki filmu: naukowych, literackich, edytorskich, przewodnickich, na koniec tkackich, związanych z działaniami edukacyjnymi polskich ziemianek ze „Szkoły na Jabłuszku”. Atutem filmu są kadry z warsztatów tkackich na mini-krosnach w pracowni z udziałem uczniów z pobliskiej Szkoły Podstawowej w Drzewcach Kolonii,  prowadzone przez obydwoje małżonków Wiesławę i Jana Łuszczyńskich oraz propagowanie questów w sadzie i  lessowym Wąwozie Malinowym okalającym Siedlisko.
Zachęcam Państwa do obejrzenia zamieszczonych filmów portretujących nałęczowskich twórców, których certyfikowane wyroby można znaleźć co miesiąc na Kiermaszach Produktów Lokalnych, urządzanych przed Nałęczowskim Ośrodkiem Kultury.

 

WDŁ

Siedlisko u Krzysztofa

 

 

 projektuję responsywne strony www Lublin

 

Losowe artykuły

Balony 2011 dzień pierwszy- nocny przejazd

6 Międzynarodowe Zawody Balonowe o Puchar SPA NałęczówNocny przejazd baloniarzy przez Nałęczów i nałęczowski park.

Więcej…

Balony 2017 - pokazy nocne

12 Międzynarodowe Zawody Balonowe o Puchar SPA NałęczówTrzeci dzień zawodów - pokazy nocne -  12 Międzynarodowe Zawody Balonowe o Puchar SPA Nałęczów, 10 Balonowe Mistrzostwa Kobiet

Więcej…

Losowe artykuły

Koncert TPN

Nałęczów - Koncert w Pałacu Małachowskich w NałęczowieKoncert karnawałowy organizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Nałęczowa. Zaproszeni wszyscy członkowie TPN, kuracjusze, mieszkańcy Nałęczowa.

Więcej…

Wernisaż malarstwa Jarosława Olejnickiego

Nałęczów - wernisaż malarstwa Jarosława Olejnickiego w NOKWystawa malarstwa w Ochronce - siedzibie TPN

Więcej…