Udostępnianie fotografii z Nałęczów.Net

1. Fotografie ze strony www.naleczow.net - których jestem autorem udostępniane są bezpłatnie instytucjom które wcześniej uzyskały na to zgodę. Warunkiem jest pobranie ich ze strony we własnym zakresie co nie powinno być problemem. Wydawnictwa i portale które wcześniej uzyskały zgodę na wykorzystywanie fotografii mojego autorstwa w celach informacyjnych lub promocji Nałęczowa nie muszą prosić o taką zgodę za każdym razem.

2. Fotografie w pełnej rozdzielczości nie są udostępniane. Wynika to niestety z braku czasu.

3. Fotografie nie mogą być używane w mediach społecznościowych np facebooku

4. Fotografie nie mogą być pobierane i udostępniane na innych stronach w formie całych galerii.

 

NałęczówNa szczęście kina nam nie zamykają. Prawdopodobnie ostatni raz pracowały jednak pochodzące z lat 50-tych wysłużone projektory nałęczowskiego kina.

Po dzisiejszym seansie "Tataraku" przejdą one na emeryturę. Nowe pojawią się w październiku. Filmów jednak w kienie nie będzie ponieważ w najbliższym czasie w kinie królować będzie belkanto.
Pierwszy raz miałem okazję obejrzeć ten sprzęt. Konstrukcje robią duże wrażeni. Widoczne na fotografiach rury ciągnące się od projektorów do sufitu wcale nie odprowadzają ciepła, tylko spaliny. Wykorzystywane w nich widoczne na fotografiach pręty spalają się i stąd przewody  kominowe :). Machiny te chłodzone są wodą. Każdy film składa się z kilku szpul - aktów. Kiedy jest więcej seansów tego samego filmu sklejane są one w jedną wielką szpulę, a przed oddaniem do dystrybutora ponownie rozklejane. Ale w Nałęczowie się tego nie praktykuje. Za mało seansów. Dźwięk zapisany jest także na taśmie filmowej. Z boku taśmy przy klatkach filmu ciągnie się ścieżka dźwiękowa. Podobno są to jedne z najstarszych projektorów w Polsce, a na lubelszczyźnie tylko kilku ludzi którzy potrafią je obsługiwać. A praca nie jest lekka.

Kino otrzyma wkrótce nowy sprzęt, a ten wysłużony trafi do muzeum.

Przenoszę ten artykuł 1 marca 2014 - tak zdałem sobię teraz sprawę że to było moje pierwsze spotkanie z Markiem Barkowiakiem który prezentował mi wtedy pracę operatora :)

 


Kino Cisy w Nałęczowie

 

strony internetowe Lublin

Projektowanie stron www Puławy

strony responsywne Lublin

Losowe artykuły

Pomóż dzieciom przetrwać zimę 2015

Pomóż dzieciom przetrwać zimę w NałęczowiePomóż dzieciom przetrwać zimę w Nałęczowie - aukcja w NOK

Więcej…

Nałęczowskie wąwozy 2015

Nałęczów - wąwozySpacerek wąwozem za Energetykiem w Nałęczowie

Więcej…

Losowe artykuły

Pokazy strażackie w Nałęczowie

Pokazy strażackie w NałęczowieNałęczowska Ochotnicza Straż Pożarna zaprezentowała na terenie Zespołu Szkół pokaz z ratownictwa i udzielania pierwszej pomocy.

Więcej…

Głos Nałęczowa 2015

Nałęczów - Głos Nałęczowa 2015Towarzystwo Przyjaciół Nałęczowa wydało „Głos Nałęczowa” 2015

Więcej…