Udostępnianie fotografii z Nałęczów.Net

1. Fotografie ze strony www.naleczow.net - których jestem autorem udostępniane są bezpłatnie instytucjom które wcześniej uzyskały na to zgodę. Warunkiem jest pobranie ich ze strony we własnym zakresie co nie powinno być problemem. Wydawnictwa i portale które wcześniej uzyskały zgodę na wykorzystywanie fotografii mojego autorstwa w celach informacyjnych lub promocji Nałęczowa nie muszą prosić o taką zgodę za każdym razem.

2. Fotografie w pełnej rozdzielczości nie są udostępniane. Wynika to niestety z braku czasu.

3. Fotografie nie mogą być używane w mediach społecznościowych np facebooku

4. Fotografie nie mogą być pobierane i udostępniane na innych stronach w formie całych galerii.

 

Nałęczów - wąwozySpacerek wąwozem za Energetykiem w Nałęczowie

Na początek kilka fot z wycinki - to już norma bo nasz burmistrz konserwacje nałęczowskiej zieleni pojmuje jako wycinanie drzew starych i zagrażających bezpieczeństwu - co zupełnie rozumiem, ale też takich które jego zdaniem nie pasują do standardów uzdrowiskowych - z czym absolutnie się nie zgadzam. Szkoda że brak nowych nasadzeń, 25 lip posadzonych na lipowej - przy setkach, a może tysiącach wyciętych drzew - to stanowczo za mało.

Wycięte drzewa na Bochotnicy koło kościoła

Nałęczów - wycięte drzewka przed kościołem

i koło Energetyka

Nałęczów - wycięte drzewka przed energetykiem

A teraz o wąwozie za Energetykiem

To chyba jeden z najbardziej atrakcyjnych nałęczowskich wąwozów. Odwiedzałem go wiele razy, wiosną, jesienią, zimą brnąłem tu w ponad metrowej warstwie śniegu. Mimo że w centrum i dobrze widoczny z góry - prawie przez połowę długości towarzyszy mu szosa prowadząca do sanatorium nauczycielskiego i komunalnego - nie był zbyt często odwiedzany - zakończenie przy energetyku było zawsze zarośnięte pokrzywami co skutecznie odstraszało.

Sam wąwóz - magiczny, wysoki, naturalny i zupełnie nieodwiedzany. Można było przejść całą długość i nie spotkać nikogo. Duże, stare drzewa, czasem powalone dodawały mu tylko uroku.

To na pewno jedna z atrakcji Nałęczowa - przez wiele lat zupełnie nieznana. Czasem w maju i czerwcu zabierałem tu uczniów gimnazjum - dziwili się że takie miejsce jest w Nałęczowie. 

 projektuję responsywne strony www Lublin

Na wiosnę poprzedniego roku poszerzono ścieżki, co uważam za dobry pomysł. Miejsce stało się bardziej dostępne.

Wycieczkę zaczynamy u krańca wąwozu za energetykiem - wita nas tablica informacyjna i 9 butelek po perełce - ale to tylko prolog czegoś co rok temu prawie nie istniało w tym wąwozie.

Tablica jak tablica - uważam za przesadę stawianie ich w każdym miejscu.

Nałęczów - wąwóz

Za to ławka jest bardzo fajna i pasuje do tego miejsca, z kloców drewna zabezpieczonych jakimś preparatem - dobrze że nie farbą emulsyjną. Bardzo pozytywna rzecz. Jak widać nie tylko ja tak myślę - niestety przy prawie każdej kolejnej widać że miejsce jest odwiedzane przez określone towarzystwo.

Uważam że kosze w tym miejscu raczej tylko negatywnie wpłyną na porządek, a przepełnione zupełnie odbiorą urok temu miejscu. Trzeba po prostu częściej sprzątać.

Nałęczów - wąwóz

Niestety śmieci - prawie wyłącznie po alkoholu to nie jedyny problem. Udostępnienie tego miejsca turystom pewnie wiąże się także z zapewnieniem im bezpieczeństwa - i dlatego wiele wyciętych drzew które do tej pory pochylały się nad wąwozem i tworzyły jego niepowtarzalny klimat. MASAKRA

Od połowy wąwozu pojawia się w jego krajobrazie bariera - z mojego punku widzenia - osoby w miarę sprawnej zupełnie niepotrzebna. Moim zdaniem źle to wygląda i wąwóz traci na atrakcyjności a przede wszystkim na naturalności. Na tej fotce widać także wiele przyciętych drzew - pewnie firmy dbające o przyrodę mają z tego dobrą kasę.

Bariera z tego co słyszę nie jest też dobrze odbierana przez rowerzystów. Spadek poniżej to czasem nawet 2 metry, może miejscami 3. Czy jednak jest konieczna?

Nałęczów - wąwóz

Trzeba jednak przyznać że ruch w wąwozie dość duży - spotkaliśmy prawie dziesięć osób a dzień spacerom nie sprzyjał.

 

Szkoda że działania burmistrza są tak autorytarne, że brak jakiejś wspólnej debaty...


 

projektuję responsywne strony internetowe Puławy na joomla

Losowe artykuły

Małgorzata Kryk-Chechłowska -PLSP 1994.

Małgorzata Kryk-Chechłowska  -PLSP 1994.Małgorzata Kryk-Chechłowska zajmuje się malarstwem. W PLSP Nałęczów była w klasie prof. Antoniego Liputa.

Więcej…

Kronika Z.S. im. Chmielewskiego t.2 cz.1

Kronika Zespołu Szkół im. Zygmunta Chmielewskiego w NałęczowieKronika Zespołu Szkół im. Zygmunta Chmielewskiego w Nałęczowie - od 1978 do 1988 roku

Więcej…

Losowe artykuły

Taneczny weekend w Nałęczowie

Taneczny weekend w NałęczowieW miniony weekend w Nałęczowie mieliśmy okazję oglądać pokazy taneczne. III Nałęczowski Festiwal Tańca.

Więcej…

kasai1.com - strony internetowe Lublin, Puławy

Strona internetowa to podstawowa wizytówka firmy - jej design i funkcjonalność tworzą markę firmy w internecie i decydują o jej rozpoznawalności.

Jeszcze nie tak dawno standardem było posiadanie strony na cms która miała dodatkowo wersję mobilną. Dzisiaj firmy wychodzące na przeciw klientowi stawiają na strony responsywne.
Rozwój tabletów i smartfonów spowodował że strona internetowa wyświetla się na wielu różnych urządzeniach, o bardzo dużej różnorodności rozdzielczości ekranów.
Zwykła strona nie zapewnia już takiej użyteczności i funkcjonalności w każdej rozdzielczości. Problemy pojawiają się nie tylko za sprawą rozdzielczości, ale także nie dostosowaniu klasycznej strony internetowej do urządzeń dotykowych.

Responsive Web Design - to nowy sposób projektowania stron zapewniający optymalne dostosowanie strony do wielkości ekranu i jego rozdzielczości. W skrócie działa to tak że skalują się grafiki, natomiast czcionki pozostają cały czas takiej samej wielkości - ich wielkość i czytelność jest optymalna niezależnie od ekranu na którym się wyświetlają.
Strony www responsywne Puławy mają także wsparcie dla urządzeń dotykowych.


kasai1.com projektuje responsywne strony internetowe Lublin na CMS joomla i frameworku gantry zapewniającym możliwość rozbudowy strony i jej optymalizację do pozycjonowania.

Działamy na terenie województwa lubelskiego: Lublin, Puławy, Kazimierz, Nałęczów. Zdalnie pracujemy na terenie całego kraju.

Współpracujemy także z firmą która zapewni naszym klientom wykonanie reklamy zewnętrznej - szyldu, banneru czy potykacza a także zaprojektuje wygląd i oklei samochód firmowy.

Promocja firmy w internecie za pomocą strony internetowe Lublin to naturalna metoda pozyskania nowych klientów i możliwość przedstawienia swojej oferty. Z wielu technik promocyjnych strona www Lublin wydaje się najbardziej skuteczną i najtańszą pod względem kosztów na pojedynczego pozyskanego klienta. Kiedyś wiarygodność firmy sprawdzano m.in poszukując jej stacjonarnego numeru telefonu. Dzisiaj najczęściej szukamy strony internetowej. Jej wygląd, funkcjonalność i dane które prezentuje to często mają wpływ na to jak firma postrzegana przez potencjalnego klienta.

Zapraszam na stronę www.kasai1.com gdzie można zapoznać się z portfolio wykonanych stron internetowych.