Udostępnianie fotografii z Nałęczów.Net

1. Fotografie ze strony www.naleczow.net - których jestem autorem udostępniane są bezpłatnie instytucjom które wcześniej uzyskały na to zgodę. Warunkiem jest pobranie ich ze strony we własnym zakresie co nie powinno być problemem. Wydawnictwa i portale które wcześniej uzyskały zgodę na wykorzystywanie fotografii mojego autorstwa w celach informacyjnych lub promocji Nałęczowa nie muszą prosić o taką zgodę za każdym razem.

2. Fotografie w pełnej rozdzielczości nie są udostępniane. Wynika to niestety z braku czasu.

3. Fotografie nie mogą być używane w mediach społecznościowych np facebooku

4. Fotografie nie mogą być pobierane i udostępniane na innych stronach w formie całych galerii.

 

KWW Nałęczów.NetNałęczów-miasto przyjazne ludziom! Komitet wystawia kandydatów na radnych w okręgu 2 - Grzegorz Michał Wójcik i 7 - Wiesław Pardyka

Lista nr 24. Kandydat na radnego z okręgu 7 - Sadurki - Wiesław Pardyka
Lista nr 24. Kandydat na radnego z okręgu 2 - Bochotnica - Grzegorz Michał Wójcik

Wiesław prowadzi z kolegą firmę www.hardworkers.pl oferująca loty balonem
Grzegorz zajmuję się m.in redagowaniem strony www.naleczow.net
 
 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kandydat na radnego z okręgu 7 - Sadurki - Wiesław Pardyka

Szanowni Państwo,
Reprezentuję bezpartyjny komitet wyborczy kandydatów na radnych nie związanych z żadnych określonym kandydatem na burmistrza. Chcemy wspierać realizację dobrych pomysłów ludzi sprawujących władzę bez względu na ich przynależność partyjną.

Od urodzenia mieszkam w Sadurkach i chciałbym reprezentować naszą miejscowość w Radzie Gminy Nałęczów. Znam problemy lokalne Sadurek, które należałoby przedstawić na forum gminy: poprawa jakości i budowa nowych dróg na wsi, rozbudowa sieci oświetlenia nocnego, lepsze zagospodarowanie bezużytecznych obecnie wiejskich budynków (np. opustoszały sklep i mleczarnia). Uważam również , że należy wspierać naszą szkołę w umożliwianiu młodym ludziom rozwijania pasji naukowych i sportowych poprzez zakup odpowiednich sprzętów dydaktycznych i sportowych.

Pracuję w Nałęczowie, prowadzę również działalność gospodarczą i z powodzeniem starałem się o dofinansowanie środków z Unii Europejskiej – sądzę, że moje doświadczenie w tym przedmiocie mogłoby być przydatne również w pracy społecznej dla Sadurek i Gminy.
Proszę o poparcie i dziękuję za oddane głosy.

Wiesław Pardyka---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kandydat na radnego z okręgu 2 - Bochotnica - Grzegorz Michał Wójcik - redaktor www.naleczow.net

JEŚLI NA MNIE ZAGŁOSUJESZ BĘDZIESZ WIEDZIAŁ CO DZIEJE SIĘ W NASZYM MIEŚCIE.

1. Po pierwsze INFORMACJA!
Mieszkańcy zasługują na pełną i prawdziwą informację o działaniach podejmowanych przez urząd i burmistrza gminy Nałęczów. Dotyczy to zarówno spraw bieżących jak również zamierzeń i planów inwestycyjnych w przyszłości. Jako obywatele i mieszkańcy Nałęczowa mamy prawo współdecydować o przyszłości naszej miejscowości!
Za pośrednictwem strony www.naleczow.net której jestem redaktorem chciałbym informować o tym co dzieje się w naszej gminie. O wielu sprawach wiedzą tylko radni, burmistrz i urzędnicy. Większy kontakt z radnym mamy najczęściej tuż przed wyborami na następną kadencję. Żyjemy w czasach kiedy dzięki internetowi możemy liczyć na szybszy przekaz informacji. Chyba jako jedyny ze startujących do Rady Miasta mam większe doświadczenie z tym medium. Oczywiście większość Nałęczowian – szczególnie starszych pewnie w ogóle nie korzysta z internetu i nigdy nie widziała mojej strony. Myślę że sytuacja ta powoli będzie się zmieniała i taki przekaz informacji nawet na poziomie gminy sprawdzi się.

W ramach tego portalu chciałbym też uruchomić narzędzia, dzięki którym radni będą mogli komunikować się z mieszkańcami miasta i gminy, np. przez publikacje artykułów o działaniach komisji Rady Miasta w których zasiadają.

Kandyduję do Rady nie tylko żeby przekazywać mieszkańcom informację o działalności gminy. Chcę mięć wpływ na to co dzieje się w Naszym mieście. Mój portal chcę traktować jako pomost który pomoże mi poznać potrzeby mieszkańców.
Jest to niestety jedyny punkt mojego programu co do którego mam pewność, że będę mógł się z niego wywiązać.


2.Prawa mieszkańców
Prawo tworzone przez Radę Gminy nie może godzić w interesy zwykłych mieszkańców! Tworząc plany rozwoju miasta należy zadbać by chroniło ono praw szarych obywateli niezależnie od majątku, pozycji społecznej, sympatii politycznych czy „znajomości”.
Chodzi mi szczególnie o prawo wynikające z obowiązywania stref uzdrowiskowych które ogranicza wielu mieszkańców, a "nie istnieje" dla inwestorów z poza naszego miasta.
Będę dbał to by reguły zabudowy przestrzennej jasne i przejrzyste . Sprawiedliwe i równe dla wszystkich!

Chcę powalczyć o prawo interesy drobnych przedsiębiorców, którzy decyzją władz miasta utracili możliwość zarobkowania w parku nałęczowskim – sprzedaż pamiątek i upominków.
 
3.Komunikacja
Nałęczów zasługuje na udogodnienia służące poprawie życia mieszkańców oraz przyjezdnych. Chcę zadbać o rowerzystów oraz pieszych. Już dawno miejscowość powinna dorobić się sensownych, porządnie oznakowanych ścieżek, które ułatwiłaby sprawne poruszanie się po Nałęczowie i malowniczych terenach podmiejskich. Podniosłoby to atrakcyjność miejscowości ściągając turystów a w konsekwencji zapewniając napływ pieniędzy do kasy gminy, a przede wszystkim dając możliwość zarobku mieszkańcom.
Może w miejscowości turystycznej powinna być możliwość poruszania się rowerem po chodnikach, także parkowych, bez strachu że za chwilę zostaniemy ukarani mandatem.
Będę podejmował starania o doprowadzenie do finału sprawę chodnika na Bochotnicy, którego budowę obiecał dokończyć obecnie urzędujący burmistrz. To sprawa ważna dla mieszkańców mojego okręgu wyborczego.
 
Grzegorz Michał Wójcik

 

strony www internetowe Lublin Puławy

Losowe artykuły

Projekty turystyczne

Projektów turystyczne w ramach  Programu Operacyjnego Polski Wschodniej 2014-2020Projekty turystyczne w ramach Programu Operacyjnego Polski Wschodniej 2014-2020

Więcej…

Reforma w nałęczowskiej oświacie

Nałęczowski EkonomikCzy wiemy, ile Gminę będzie kosztować reforma w nałęczowskiej oświacie?

Więcej…

Losowe artykuły

Wystawa Krzysztofa Górniaka

Wystawa Krzysztofa Górniaka w NałęczowieRysunki i akwarele Krzysztofa Górniaka prezentowane na wystawie w NOK.

Więcej…

Malwinka Głowacka - pianistka z Nałęczowa

Malwinka Głowacka z NałęczowaO sukcesach pianistki Malwinki Głowackiej - uczennicy Prywatnej Szkoły Muzycznej z Nałęczowa.

Więcej…