Udostępnianie fotografii z Nałęczów.Net

1. Fotografie ze strony www.naleczow.net - których jestem autorem udostępniane są bezpłatnie instytucjom które wcześniej uzyskały na to zgodę. Warunkiem jest pobranie ich ze strony we własnym zakresie co nie powinno być problemem. Wydawnictwa i portale które wcześniej uzyskały zgodę na wykorzystywanie fotografii mojego autorstwa w celach informacyjnych lub promocji Nałęczowa nie muszą prosić o taką zgodę za każdym razem.

2. Fotografie w pełnej rozdzielczości nie są udostępniane. Wynika to niestety z braku czasu.

3. Fotografie nie mogą być używane w mediach społecznościowych np facebooku

4. Fotografie nie mogą być pobierane i udostępniane na innych stronach w formie całych galerii.

 

szkolenie z serii PATROL w NałęczowieMiędzy 14, a 19 lipca br. w Nałęczowie odbyło się już drugie szkolenie z serii PATROL,

 w którym brała udział młodzież z różnych grup paramilitarnych, z różnych miejsc Polski. Celem szkolenia było propagowanie działań  obronnych na rzecz kraju i społeczeństwa. Osoby biorące udział w szkoleniu poznawały zasady działań rozpoznawczych, patrolowania, terenoznawstwa oraz topografii, nauki strzelania z różnych rodzajów broni długiej i krótkiej o różnym kalibrze, metod przetrwania w trudnych warunkach, organizacji posterunku obserwacyjnego, a także zasadzek. Mieli okazję spotkać się z weteranami misji pokojowych ONZ, a także misji m.in. w Iraku i Afganistanie.


Ostatnie dwa dni certyfikujące pokazały, że ich nauka nie poszła na marne. Przed kursantami zostało postawione zadanie, które miało na celu sprawdzić poziom ich gotowości. Ich zadaniem było przedostanie się z jednego punktu do drugiego w odległości ok. 6km tempem patrolowym. Cel został osiągnięty w ciągu 3h przy 30 stopniowym upale. Mimo braków wody udało się nawiązać kontakt z miejscową ludnością i uzupełnić zapasy. Po dotarciu do celu odbyło się strzelanie z broni palnej, a następnie podzielone sekcje zostały złudnie przetransportowane śmigłowcem do kolejnego celu, gdyż z informacji wynikało, że „śmigła” rozbiły się w znaczenie oddalonych od siebie miejscach. Na trzy sekcje zostały wysłane wrogie patrole, których zadaniem było wytropienie, a także niedopuszczenie do wysadzenia mostów i wieży łącznościowej. Kursanci świetnie zaplanowali zasadzkę i zdobyli wyznaczone cele po 24h wyczerpującej walki. O godzinie 4 nad ranem dnia 19 lipca zakończyły się działania. Oficjalne zakończenie szkolenia odbyło się o godz. 12 w szkole im. Zygmunta Chmielewskiego w Nałęczowie. Pragniemy zapowiedzieć, że kolejna edycja PATROLU odbędzie się prawdopodobnie tej jesieni! ZAPRASZAMY!

Za współpracę serdecznie dziękujemy firmie CSS shooter oraz Legii Akademickiej KUL, która udzieliła wsparcia logistycznego, Panu dyr. Jerzemu Rosiakowi za udostępnienie obiektu Zespołu Szkół im. Z. Chmielewskiego i społeczności gminy Nałęczów, która z entuzjazmem przyglądała się działaniom młodych żołnierzy.szkolenie z serii PATROL w Nałęczowie

strony www Lublin

Losowe artykuły

Spotkanie rzeźbiarzy

Spotkanie dwóch nałęczowskich rzeeżbiarzy Mariana Pudeło i Zbyszka MazurkaMarian Pudełko i Zbyszek Mazurek to dwaj nałęczowscy rzeźbiarze. Dwa różne pokolenia.

Więcej…

Nałęczowski Festiwal Tańca - dzień 2 cz.2

VI Nałęczowski Festiwal Tańca Nałęczowski Festiwalu Tańca "EURO DANCE" 2012 - występy zespołów biorących udział w festiwalu dzień drugi

Więcej…

Losowe artykuły

Już jesień?

Nałęczów - jesień 2010 LudowiecSkładanka z kilku sesji - jesień 2010.

Więcej…

Kronika Z.S. im. Chmielewskiego t.1 cz.3

Kronika Zespołu Szkół im. Zygmunta Chmielewskiego w NałęczowieKronika Zespołu Szkół im. Zygmunta Chmielewskiego w Nałęczowie

Więcej…