Udostępnianie fotografii z Nałęczów.Net

1. Fotografie ze strony www.naleczow.net - których jestem autorem udostępniane są bezpłatnie instytucjom które wcześniej uzyskały na to zgodę. Warunkiem jest pobranie ich ze strony we własnym zakresie co nie powinno być problemem. Wydawnictwa i portale które wcześniej uzyskały zgodę na wykorzystywanie fotografii mojego autorstwa w celach informacyjnych lub promocji Nałęczowa nie muszą prosić o taką zgodę za każdym razem.

2. Fotografie w pełnej rozdzielczości nie są udostępniane. Wynika to niestety z braku czasu.

3. Fotografie nie mogą być używane w mediach społecznościowych np facebooku

4. Fotografie nie mogą być pobierane i udostępniane na innych stronach w formie całych galerii.

 

Obwodnica Nałęczowaw BIP Nałęczowa pojawiła się informacja o obwodnicy Nałęczowa z datą publikacji 16 grudnia.

Byłem trochę zdziwiony bo jeszcze dwa dni temu - a dziś mamy 23 - rozmawiając z Przewodniczącym Rady Jackiem Wilkiem pytałem co dalej z obwodnicą. Jacek nie miał wtedy żadnych wiadomości na ten temat - a było to już po publikacji materiału na BIP Nałęczów. Dziś zadzwoniłem do niego i był zdziwiony faktem publikacji tych materiałów.

Wariant I obwodnicy - chyba najbardziej prawdopodobny przecina dolinę miedzy Antopolem i Mazurowem prawie dokładnie w połowie długości.


W wakacje umówiłem się na spotkanie z p. Burmistrzem Andrzejem Ćwiekiem bo chciałem zobaczyć materiały dotyczące rewitalizacji parku. Wcześniej przez rok pytałem kilku Radnych Nałęczowa i Przewodniczącego Jacka Wilka co wiedzą o tej tajemniczej inwestycji. Niezmiennie słyszałem że Burmistrz nie chce im pokazać co jest projektowane.

W czasie jednej z dyskusji o planach zagospodarowania Nałęczowa prosiłem o wgląd do tych planów. Burmistrz zgodził się i powiedział mi także że żaden z Radnych ani Przewodniczący Rady Jacek Wilk nigdy nie pytali o tę inwestycję.

W czasie spotkania na którym p. Burmistrz Andrzej Ćwiek i Artur Rumiński pokazali mi plany rewitalizacji parku, zapytałem także o obwodnicę i podzieliłem się moimi wątpliwościami czy jej przebieg, a dokładnie przecięcie doliny takie jak na planie poniżej jest dobre. Taki przebieg pokazywałem wcześniej m.in na facebooku i na Nałęczów.Net i uważam że zniszczy on przepiękną dolinę. Pan Burmistrz przekonywał mnie wtedy że nie ma mowy o takim przebiegu a obwodnica będzie przebiegać przez lasek i wzniesienie bezpośrednio za stawami w Antopolu i nie będzie przecinać doliny.


Dziś widzę że wygląda to inaczej i nie wiem co o tym sądzić

Dziś rozmawiałem z kilkoma osobami które od razu zwróciły uwagę na termin publikacji - 16 grudnia. To termin wybrany specjalnie żeby utrudnić wniesienie jakichkolwiek sprzeciwów.

Na czerwono zaznaczyłem lokalizację o jakiej informował mnie p. Burmistrz w wakacje. Także zła, choć w pierwszej chwili przyznałem rację Burmistrzowi.


Jest jeszcze alternatywny projekt społeczny przebiegu obwodnicy, ale wszelkie inicjatywy mieszkańców są blokowane przez Burmistrza. Uważam że obwodnica w obecnej formie przebiega zbyt blisko Nałęczowa. Wygląda jakby najważniejszy był interes Nałęczowianki a nie mieszkańców Cynkowa - spokojna, urokliwa cześć Nałęczowa zostanie przecięta w połowie.

Po mojej rozmowie z p. Burmistrzem rozmawiałem z kilkoma Radnymi i na słowa Burmistrza że żaden radny nigdy nie interesował się planami parku reagowali z rozbawieniem. Po wakacjach postanowili ostrzej poprosić o wgląd do tego dostępnego dla wszystkich dokumentu, ale Burmistrz najwyraźniej ponownie postanowił go utajnić bo dopiero w ostatnim czasie na jakieś komisji zobaczyło go kilku Radnych - taką informację dostałem od Przewodniczącego Rady który nie miał szczęści być w tej grupie.

Projekt Parku który nie był konsultowany z mieszkańcami Nałęczowa, a w przekonaniu p. Burmistrza był tak genialny że powinien dostać całe przeznaczone na ten cel dofinansowanie na teren województwa lubelskiego - 13 mln złotych - ostatecznie zajął zaszczytne 7 miejsce na 7 złożonych projektów.

Jak to mówi jeden z moich znajomych - Radny obecnej kadencji - Radni są potrzebni Burmistrzowi tylko po to żeby miał na kogo zrzucić winę w razie wpadki.

W Nałęczowie zwyczajnie brak dyskusji nad sprawami które dotyczą nas wszystkich.

W następnym roku zamierzam jeszcze kilka razy wybrać się do dolinki między Mazurowem i Cynkowem i mieszkańcom Nałęczowa także polecam to miejsce zanim zostanie zniszczone.

Dla zainteresowanych link do BIP
https://umnaleczow.bip.lubelskie.pl/index.php?id=84&p1=szczegoly&p2=1117781

Oryginalny plan
https://umnaleczow.bip.lubelskie.pl/upload/pliki//0.1_Plan_orientacyjny_Aneks_RDO

Jest jeszcze inna opcja o której pisałem kiedyś i o której czasem dyskutowałem ze znajomymi - nie mój pomysł i sam przeczytałem o tym kiedyś na facebooku. Dlaczego nie zapoczątkować obwodnicy tuż przed Nałęczowianką, jeśli już ma iść przez Cynków. Nie musiałaby powstawać na Cynkowie zjazdy dla TIRów i oszczędzony byłby Mazurów. To rozwiązanie na niebiesko na poniższej mapce.

 Jeszcze inna kwestia jak cały ten projekt będzie zrealizowany i jaki będzie jego wpływ na środowisko. Uważam że najlepszy jest, nieprezentowany tu projekt społeczny, chociaż z pewnymi poprawkami.

Najgorsze jednak w tym wszystkim że projekt powstawał w tajemnicy, bez konsultacji z mieszkańcami tych części Nałęczowa przez które obwodnica ma przebiegać. Pierwsze spotkania w tej sprawie odbyły się w poprzednim roku, po protestach na Cynkowi i Strzelcach. Wcześniej nie było jakichkolwiek dyskusji na ten temat.

 strony www Lublin

 

Obwodnica Nałęczowa

 

Losowe artykuły

Michał Pudełko - cz.2

Michał Pudełko nałęczowski rzeźbiarz wieloletni dyrektor PLSP NałęczówKolejne zdjęcia z albumu Michała Pudełko - rzeźbiarza i dyrektora nałęczowskiego liceum plastycznego.

Więcej…

Jesienna wycieczka

Nałęczów - Aleja LipowaTroszkę lipowej w Nałęczowie i las koło Nowego Gaju.

Więcej…

Losowe artykuły

Atak zimy - Park w Nałęczowie

Nałęczów - ParkPaździernikowy atak zimy w Nałęczowie - na fotografiach Park.

Więcej…

Aneta Dąbska z Zespołem - występ przed NOK

Nałęczów- Aneta Dąbska z Zespołem - występ przed NOKKoncert na scenie przed NOK. W repertuarze standardy muzyki jazzowej i rozrywkowej

Więcej…